<
Menu
<<  אוגוסט 2017  >>
 א'  ב'  ג'  ד'  ה'  ו'  ש' 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  facebook facebook

about Polska

Polish Tourism

Poles and the Holocaust

go poland! study polish

a

גרסת הדפסה    אמנות
Write e-mail

ארכיון אירועי אמנות בשנת 2008

שלישי 01.01.08   -  רביעי 31.12.08  

אוסף כל אירועי האמנות בשנת 2008


פולין הצעירה - תצוגה קלילה של אופנה, מוסיקה פופולארית ואמנות פולנית עכשווית

פרויקט בינתחומי כחלק מחגיגות המאה לת"א. תצוגה קלילה, עכשווית ומגניבה של אופנה פולנית, פריטים מעוצבים, מוסיקה פופולרית ואמנות המכוונת לצעירים ישראלים. המעצב תומק ריגליק יעביר סדנא בשם "עיצוב רב-תושייה" וכמוכן תוצגנה מספר תערוכות של עיצוב פולני צעיר עם מבט ביקורתי לעבר תרבות הצריכה המודרנית. למבקרים תהיה גם ההזדמנות לצפות בתערוכת התצלומים "צילום אמיתי", של הצלם מיקולאי דלוגוש – אוסף תצלומים מצחיקים ולפעמים מדאיגים, של פריטים שנמצאו בפורטל המכירות הפומביות "אלגרו". בנוסף, במהלך פסטיבל "כחול" שמתקיים בנמל יפו, ניתן יהיה לראות מצגת מעבודותיו של יקוב שצ'נסני - אחד מן הארכיטקטים המוצלחים והמקוריים ביותר מהדור החדש של פולין וחבר קבוצת "צנטרלה".

אוצרות הפרויקט מהצד הפולני: בוגנה שוויאטקובסקה ומרתה וויצ'יצקה. מהצד הישראלי יאצור את הפרויקט איתי מאוטנר. פולין הצעירה הוא שיתוף פעולה בין עכבר העיר וטיים אאוט ת"א.

יוני

www.tlv100.co.il www.funbec.eu www.centala.net.pl

מארגנים: מכון אדם מיצקייביץ'

 


 

משחקי כוח
אמנות עכשווית מפולין
מוזיאון חיפה לאמנות


24 בינואר עד ה 20 ביוני 2009

התערוכה "משחקי כוח" באוצרותה של תמי כץ־פרימן, היא תערוכה אחת מתוך אשכול תערוכות שיוצג במוזיאון חיפה לאומנות תחת הנושא של ייצוגי אלימות באמנות העכשווית, הישראלית והבינלאומית. התערוכה תציג מבחר עבודות של שישה יוצרים, מהמובילים בתחום האמנות החזותית בפולין. העבודות עוסקות באופן ישיר או מרומז באלימות, כאשר אופני הטיפול בהיבטים השונים של הנושא נעים בין תפיסות קונספטואליות, סימבוליות, פואטיות ונרטיביות. העבודות עוסקות בטראומות ההיסטוריות של המדינה, באלימות מוסדית לסוגיה (הכנסייה, הממשל הקומוניסטי וכד'). התערוכה "היסטוריה של אלימות", המוצגת אף היא במסגרת אשכול זה, היא תערוכת נושא קבוצתית באוצרותה של הדס מאור בהשתתפות אמנים בינלאומיים, ביניהם קלאמן וז'מייבסקי.

האמנים הפולנים המשתתפים: ארתור ז'מייבסקי, זוזאנה יאנין, נורמן לטו, יאנק סימון, הוברט צ'רפוק, גז'גוז' קלמן.

אוצרות:
משחקי כוח – אמנות עכשווית מפולין / תמי כץ-פרימן
היסטוריה של אלימות – הדס מאור

24 בינואר עד ה 20 ביוני 2009
מוזיאון חיפה לאמנות
רחוב שבתאי לוי 26, חיפה
04-8523255
http://www.hma.org.il/


 

 

אלף שנות היסטוריה יהודית בפולין
תערוכה בבית התפוצות
דצמבר 2008 – אפריל 2009

המוזיאון להיסטוריה של יהודי פולין, שיוקם בוורשה ונמצא עתה בהליכי פיתוח, הוא מיזם מרשים שיספר את סיפור הנוכחות המגוונת וארוכת השנים של יהודים בפולין. התערוכה, יוזמת המוזיאון וחלק מחגיגות השלושים לבית התפוצות, משתמשת בפתרונות מולטימדיה בכדי להציג היסטוריה עשירה בת כמעט אלף שנים ולעזור לנו לדמיין את ראשוני היהודים: מתיישבים, תושבי כפרים קטנים, סוחרים עירוניים, אינטלקטואלים ואמנים. יחד עם זאת תערוכה זו תהווה כר נרחב לדיונים והחלפת דעות של אנשים ממעגלים חברתיים שונים בעלי עניין המעוניינים במידע ובדיון על אותם רגשות שליוו יהודים ופולנים החיו בשכנות זה לצד זה משך מאות בשנים.

דצמבר

בית התפוצות, אוניברסיטת ת"א, טל' 03-7457800

למידע נוסף: www.bh.org.ilעולם לפני אסון: יהודי קראקוב בתקופה של בין המלחמות
תערוכה בירושלים
20 בדצמבר 2008 – 15 באפריל 2009

לפני מלחמת העולם השנייה קראו יהודי קראקוב לעירם 'אמא של ישראל'. באותה תקופה הם היוו 25 אחוזים מתושבי בירת פולין לשעבר. כיום, קומץ מאלה ששרדו את השואה הם ישראלים המלמדים פולנים בני-זמננו על ארצם שלהם. התערוכה מציגה את הפטריוטיות הפולנית-ציונית הייחודית של יהודי קראקוב לפני מלחמת העולם השנייה. התערוכה כוללת קרוב ל-200 תמונות מארכיונים שונים, הקלטות, רשמים וזיכרונות מפי תושבי קראקוב שגרו בעיר לפני המלחמה. הכניסה חופשית.

20 בדצמבר 2008 – 15 באפריל 2009
מרכז מורשת מנחם בגין, ש. א. נכון 6, י-ם

למידע נוסף: www.begincenter.org.il


 

 

יצירתו של סטניסלב איגנצי ויטקייביץ' בפסטיבל קולה של המילה

"קולה של המילה" הוא פסטיבל אמנות בין תחומי שעניינו התמודדות האמנויות השונות עם הטקסט הכתוב. השנה יתמקד הפסטיבל בטקסטים שמייצרת הרפואה הפסיכיאטרית. פרק נרחב בפסטיבל יוקדש לכותב ולאמן הפולני סטניסלב איגנצי ויטקייביץ' (1885-1939) - מחזאי, סופר, צייר, צלם ותאורטיקן - מגדולי האמנים הפולנים במאה העשרים, שהיקף יצירתו אינה ידועה לקהל הישראלי. ויטקייביץ' נבחר בשל עיסוקו הכפייתי כמעט בפסיכיאטריה ופסיכולוגיה, שלא לדבר על סדרת הפורטרטים העצמיים שלו שנעשו בהשפעת תרופות וסמים והנושאים בשוליהם את נוסחאות הסמים.

בתכנית: קריאה מבוימת של המחזה "המשוגע והנזירה", שתורגם בידי אבישי הדרי במיוחד עבור הפסטיבל, חומר ויזואלי על חייו ויצירתו הפלסטית של ויטקייביץ' והקרנת הסרט "פרידה מהאביב" בבימוי מריוש טרלינסקי.

מארגנים: המכון הפולני והזירה הבינתחומית

12 באפריל
האנגר המעבדה, דרך חברון 28, ירושלים
02-6292001
www.hazira.org.il
גלוס 2 – פרויקט אמנות בבית האמנים תל-אביב

2-26 באפריל

פרויקט "גלוס 2"
פרויקט של זוג אמנים, ארקדיוש טומלקה (פולין) ונועה צדקה (ישראל), הכולל מופע ותערוכה המביעים את השקפותיהם האישיות של זוג הנע בקביעות בין פולין וישראל ומתעד את רשמיו. התערוכה הראשונה של הזוג, "גלוס", התקבלה בחום רב הן מצד הקהל והן מצד מבקרי האמנות. הפרויקט, המופק במסגרת הסדרה הפולנית-ישראלית "שתי טיפות מים", יוצג גם "בגלריה השחורה" בוורשה (אוקטובר 2009) בשם "גלוס 3".

26-2 באפריל
בית האמנים תל אביב, אלחריזי 9
03-5246685

 


 

 

 

תצוגת עבודות של סטודנטים לאדריכלות מפולין

במסגרת כנס המאה לקיימות אורבנית בת"א, ישתתפו תלמידי המחלקה לאדריכלות באקדמיה לאמנויות בוורשה, בשני אירועים לכבוד חגיגות המאה לת"א: תערוכה בינלאומית לאדריכלות ותחרות של עבודות סטודנטים סביב הנושא "העיר העתידנית - תל אביב בשנת 2025".

9-1 באפריל

רחבת המשכן לאמנויות, שד' שאול המלך 19 ת"א

www.tlv100.co.il

מארגנים: המכון הפולני ומנהלת המאה

 עבודה חדשה של מירוסלב בלקה בפסטיבל אקוספרה

"אקוספרה" הוא פסטיבל ירוק ראשון מסוגו בישראל המתקיים בתחום מועצה אזורית חוף הכרמל ובכפר האמנים עין-הוד. מטרת הפסטיבל להכיר ולחבר את הציבור הישראלי לידע וערכים של חשיבה סביבתית ולתפיסת הקיימות: תפיסת עולם המבוססת על חיים מתוך התחשבות ביכולת של הדורות הבאים לספק את הצרכים שלהם. אקוספרה משלב תכנים של איכות הסביבה, אמנויות, הרפתקה והנאה דרך חוויה הפונה לכל המשפחה. האירוע המרכזי של הפסטיבל הוא תערוכת אמנות בינ"ל בנושאי סביבה וקיימות המתרחשת לראשונה בישראל (אוצרת: דנה תגר). עבודות של אמנים מובילים יוצבו לאורך קטע משביל ישראל ומבקרים יוכלו לטייל לאורך השביל ולחוות עבודות העוסקות בקיימות, באיכות הסביבה ובאקטיביזם. פולין תיוצג ע"י הפסל המפורסם, מירוסלב בלקה, עם עבודתו החדשה "בימה".

מירוסלב בלקה (יליד אוטבוצק, 1958) השתתף בתערוכות קבוצתיות רבות, ביניהן הביאנלה בוונציה (1990, 1993, 2005) ודוקומנטה (1992). עבודות היחיד כוללות את אוסף 21K, דיסלדורף (2006), המוזיאון לאמנות מודרנית בשטרסבורג (2004), מוזיאון קרולר-מולר באוטרלו (2001), אוסף דנדי בסקוטלנד (2002) ומוזיאון סמק לאמנות מודרנית בגנט (2001). בלקה הוזמן להציג עבודה בחלל הטורבינה בטייט מודרן בלונדון באוקטובר 2009, חלל השמור למתי מעט. עבודותיו אוטוביוגרפיות בעיקרן, בעלות התייחסות לסוגיות מדיניות ודתיות והקשרים סימבולים מונומנטלים.

16-12 באפריל
מטע עצי זית בעין הוד
www.ecosfera.co.il

מארגנים:

מכון אדם מיצקייביץ'

 


 


צזארי בודז'יאנובסקי
מציג במרכז לאמנות עכשווית
5 בפברואר – מרץ

 

המרכז לאמנות עכשווית בתל אביב יארח תערוכה של צזארי בודז'יאנובסקי, אחד מאמני המיצג הפולניים המעניינים. ב-1991 זכה בפרס פגאסוס על "אמנות מיצג המגלמת בתוכה שירה במסגרת מציאות פרוזאית". ב-1994 זכה בפרס פספורט היוקרתי שמעניק העיתון הפולני פוליטיקה, בזכות "דמיון, עמדה עקבית ובשל אמנות אדישה ועליזה, שגורמת לשגרת היום-יום להתפקע."

צזארי בודז'יאנובסקי, נולד ב-1968. למד אמנות באקדמיה של ורשה וב-1994 סיים את לימודיו באקדמיה המלכותית לאמנות באנטוורפן. חובבי האמנות מכירים אותו בראש ובראשונה כמחברם של מיצגים מביכים-מבלבלים, אותם הוא מציג בדרך כלל מחוץ לחלל הגלריה. שם, באופן מזוקק ולעיתים אפילו בלתי נתפס, הוא מצליח "להתנגש" במציאות.

5 בפברואר – מרץ
המרכז לאמנות עכשווית
קלישר 5, ת"א
03-5106111
www.cca.org.il


 קולות ומראות

יוזף רובקובסקי מציג במסגרת תערוכה של קולנוע אמנותי ווידיאו מאירופה במוזיאון ת"א
6 בפברואר – 8 במרץ 2009

לרגל חגיגות מאה השנה לתל-אביב, האיחוד האירופי נותן חסותו לתערוכה המאפשרת הזדמנות לצפות בתרבות אירופאית עכשווית ותמונת נוף מגוונת, המתכתבת עם המפה הגיאוגרפית האירופית. עולמות תרבותיים שונים יתהוו לכדי מציאות חיה אחת, בכל עושרה ומורכבותה, כאשר ביטוייה הנשגבים ביותר באים לידי ביטוי בקולנוע אמנותי ובוידיאו. התערוכה תעקוב אחרי 7 נושאים: ריטואלים, זיכרון הגוף, סינתזה, פנים, נוף, ציטוטים וחברת הראווה. י'וזף רובקובסקי הפולני יציג את עבודתו זהירות: אור! (בשת"פ עם וייסלב מיחלק) המבוססת על סרטיו של פול שריטס. מיצב הוידיאו יוקרן כאשר הוא מלווה באפקטים של סאונד, ברוח סרטיו של שריטס אשר ביסס את מיבנה הסרט על אלמנטים מוסיקליים.

יוזף רובקובסקי – אחד מהאמנים הפולנים המשפיעים ביותר על עולם התרבות הפולני, יוצר סרטים, צלם, צייר, יוצר מיצבים ופרויקטים קונספטואלים. רובקובסקי נודע בשל אמירות והערותיו על עצמו וגם בשל טקסטים מחתרתיים ומעצבים על אמנות. אתר האינטרנט של האמן: www.robakowski.net

6 בפברואר – 8 במרץ 2009
מוזיאון תל-אביב לאמנות
שד' שאול המלך 27, ת"א
03-6077020
www.tamuseum.com

 


 

 

שדים
תערוכת אמנות עכשווית
13 בספטמבר – 20 בדצמבר

התערוכה שדים כוללת עבודות של אמנים ישראלים ופולנים ומשמשת פלטפורמה לדיאלוג אמנותי. באמצעות הנושא הישיר והחמקמק כאחד, התערוכה מבקשת להתמודד עם רעיונות משותפים של פחדים, דחפים, רוחות וצללים ולעסוק דרכם במושגים של היסטוריה ויצירתיות. במסגרת ההכנות לתערוכה, המוזיאון מארגן מפגשים בין האמנים משתי המדינות. אלו מתועדים, ותוצאותיהם העבודות או הצגתן ישקפו את הדיאלוג המתמשך.

התערוכה תלווה בקטלוג בשלוש שפות עברית, פולנית ואנגלית וסביב פתיחת התערוכה יארגן המוזיאון אירועים מיוחדים בהשתתפות האוצרות והאמנים.

Z. Libera Z. Rogalski A. Grzeszykowska

 

אמנים פולנים: אנטה גז'שיקובסקה, זביגנייב ליברה, זביגנייב רוגלסקי, תומאש קוזאק, אננה קוניק.

אמנים ישראלים: רועי רוזן, אורן אליאב, גיא גולדשטיין, תמי בן תור, קרן רוסו ושי איגנץ.

אוצרות: נעמי אביב ולאה אביר בהמשך לתערוכה "Tratwa meduzy" שהתקיימה בפולין והציגה אמנות ישראלית בתזמננו לקהל פולני.

13 בספטמבר – 20 בדצמבר, מוזיאון בן-ארי לאמנות עכשווית, סטרומה 3 בת-ים 03-6591140

 

 


 

הנבחרים
תערוכה משותפת של מוסד Wyspa לאמנות בפולין
והמעבדה לאמנות דיגיטלית בחולון
20 בספטמבר – 15 בנובמבר

 

 

'הנבחרים' הוא פרויקט רחב היקף המתחקה אחר העלילה המשיחית בנראטיב הישראלי והפולני. במסגרת הפרויקט, תיפתח בספטמבר תערוכה ראשונה במרכז הישראלי לאמנות דיגיטלית. בחודש דצמבר תפתח תערוכת המשך במכון וויספה שבעיר גדנסק, פולין. התערוכות ילווו בסדרת מפגשים שיעסקו בצדדים הפוליטים של המשיחיות. אמנים ישראלים ואמנים פולנים התבקשו להגיב, אם בעבודה קיימת או בעבודה חדשה, למושג המשיחיות ; משיחיות דתית, משיחיות חילונית, משיחיות שקר ומשיחיות לאומית. הפנייה לאמנים הייתה להתייחס לאופן בו משיחיות, על הופעותיה השונות, ולא רק בהקשר היהודי-משיחי, מתבטאת כיום במישור הפוליטי והמדיני ובמישור החברתי. מרקסיזם, ניהליזם, קומוניזם, סוציאליזם ונאציזם, הן כולן אידיאולוגיות שהתעצבו בעידן המודרני ומתפקדות כאופציה החילונית לתפיסות דתיות.

אמנים משתתפים: ארתור זמייבסקי, יעל ברתנא, רועי רוזן, אניה מולסקה, לאה מאואס ודיאגו רוטמן, יוסי עטיה ואיתמר רוז, אנה ניסטרוביץ ולוקס גוט, אבי מוגרבי, גרגורז קלמן, איתי מאיר וסוף בקליניק, מנחם רוט ויקותיאל רוט, Twozywo ויוהנה רייקובסקה.

20 בספטמבר (פתיחה ב-20:00) – 15 בנובמבר
המרכז הישראלי לאמנות דיגיטלית, ירמיהו 16 חולון, טל' 03-5568792
למידע מפורט: www.digitalartlab.org.il

למידע נוסף: www.wyspa.art.pl www.twozywo.art.pl www.sala-manca.net

אגניישקה בז'ז'נסקה ומוניקה סוסנובסקה
מציגות ב-Art TLV 2008
24 בספטמבר- 18 באוקטובר

60 אמנים מובילים מהארץ ומהעולם יציגו את יצירותיהם ברחבי ת"א במסגרת התערוכה ARTTLV. המבקרים יזכו לבקר בתערוכה המתרחשת במבנים ובאתרים בעלי משמעות ייחודית מבחינה ארכיטקטונית והיסטורית. אוצר התערוכה הוא דר' אנדרו רנטון, ממקימי המניפסטה ואחד משופטי פרס טרנר.

אגניישקה בז'ז'נסקה (ילידת 1972) היא אמנית שמציירת, מאיירת ומצלמת סטילס ווידיאו. בז'זנסקה מעדיפה להשתמש באמצעים טכנולוגיים פשוטים הזמינים הן לאנשי מקצוע והן לחובבים. בעבודותיה היא אינה מעוניינת לברוא עולם אלא ליצור סביבות מוכרות להן היא הייתה עדה ובכך להתכתב עם מציאויות פרדוקסליות.

האמנית הצליחה מוניקה סוסנובסקה, נציגת פולין בביאנלה הנוכחית בוונציה, שהשאירה רושם עז בארט-פוקוס 4 ולאחרונה השתתפה בהצלחה רבה בתכנית אירוח אמנים בירושלים, תשלח עבודה אחת כגירוי לקראת אירוחה ב-Art TLV 2009.

26-24 בספטמבר אירועים מקצועיים סביב התערוכה

27 בספטמבר – 18 באוקטובר (תערוכה)

ביתן הלנה רובינשטיין, שד' תרס"ט 6 ת"א, 03-5287196

למידע נוסף: www.arttlv.com


עולם אחד לכולנו
סדנא ותערוכה משותפת של אמנים פולנים וישראלים עם מוגבלות שכלית
23 -31 באוקטובר

עמותת אקים-ירושלים, עמותת הורים לאנשים עם פיגור שכלי, תארח קבוצה של אמנים עם מוגבלויות שכליות מהעיר גדנסק, חברי ההתאחדות הפולנית לאנשים עם פיגור שכלי PSOUU. הביקור יערך בתאריכים 31-23 באוקטובר ובמהלכם יקיימו האורחים סדנאות משותפות בתחומי האמנות הפלסטית, ציור ומוסיקה, לצד סיורים תיירותיים בירושלים ובסביבותיה. שתי הקבוצות תלמדנה אחת מהשנייה ותמצאנה דרכי מימוש מגוונים של פוטנציאל אנושי-אמנותי. בסיומו של הביקור, תוצג תערוכה משותפת בכיכר ספרא.

31-23 באוקטובר
טכס פתיחת התערוכה: 29 באוקטובר 17:00
כיכר ספרא, בנין 1 של עירית ירושלים, קומה 0

למידע נוסף: www.akim-jerusalem.org.il
www.psouu.gda.pl
עבודות וידיאו-ארט וסרטים אמנותיים מפולין בפסטיבל וידיאו-זון
25 בנובמבר – 1 בדצמבר

פסטיבל וידיאו-זון יכלול השנה שתי אסופות של עבודות מפולין:

תמונה\צליל היא סדרת וידיאו-קליפים של האמנים יוזף רובאקובסקי, סטפן תמרסון, זביגנייב ריבצ'ינסקי ווילהלם סאסנל. בתחילת האירוע יוקרן סרט התעודה 'יכולתי לחיות באפריקה' שעוקב אחר להקת הפאנק הפולנית 'ישראל'.

הופעת קמאו (הקרנת קולנוע 2) היא תערובת של קטעים מגוונים מסרטים שונים שערכו אותם לכדי סרט אחד.

במונח 'הופעת קמאו' – שנבחר לכותר הסרט – משתמשים בתעשיית הקולנוע במקרים בהם שחקן מפורסם מגלם תפקיד קטן. הקרנת הסרטים תלווה בקידום רבעון האמנות - פיקטוגרם.

25 בנובמבר - 1 בדצמבר

המרכז לאמנות עכשווית, קלישר 5 ת"א, טל' 03-5106111

סינמטק תל-אביב, שפרינצק 2, טל' 03-6060800

למידע נוסף: www.cca.org.il


 

פולין-גרמניה: הוראות שימוש
תערוכת צילום על שכנות
29-3 ביולי

 

 

 

 

פולין-גרמניה: הוראות שימוש היא כותרת שנבחרה לפרויקט שהתבצע במסגרת שנת פולין-גרמניה 2005/6 שאורגנה ביוזמתם של מכון אדם מיצקביץ' בוורשה, מכון גתה במינכן והקרן לשיתוף פעולה פולני-גרמני. מטרת הפרויקט הייתה לעודד יוצרים צעירים לשלוח עבודות העוסקות בנושא יחסי גרמניה-פולין מזוויות שונות ומסוגות אמנותיות מגוונות. התערוכה המוצבת בבית אסיה מציגה תצלומים וסרטים קצרים של קרוב ל-30 אמנים מפולין וגרמניה שהגיעו לשלב הגמר. הצגת התערוכה בישראל היא פרי יוזמה משותפת של המכון הפולני ומכון גתה – מכוני תרבות שכנים של מדינות שכנות. התערוכה מוצבת באכסדרת בית אסיה ומאפשרת למבקר הצצה לפולין ולגרמניה לא רק דרך ביקור בתערוכה אלא גם דרך ביקור בשני מכוני התרבות.

פתיחה: 3 ביולי בשעה 19:30 בנוכחות הגב' אגניישקה מגדז'ק-מישבסקה – שגרירת פולין בישראל ומר הרלד קינדרמן – שגריר גרמניה בישראל

הזמנה

29-3 ביולי, בית אסיה, וייצמן 4 ת"א

 

 

 


 

 

 

תערוכות צילום של צלמים יוצאי דופן מהדור החדש בפולין

הידרוקליניקה - מיקולאי גרוספייר

עב"מ - שימון רוגינסקי

3 במאי –  7 ביוני בית האמנים ירושלים

 

הסדרה הידרוקליניקה של מיקולאי גרוספייר היא תיעוד בתמונות של אחד מבתי ההבראה המפורסמים ביותר בתקופת הקומוניזם. האמן הנציח בעזרת סרט הצילום את רגעיו האחרונים של מתחם זה שב- 1995 נהרס מסיבות כלכליות.

שם הסדרה של שימון רוגינסקי הוא עב"מ אך הסדרה מתארת דמדומי ערב, שמיים מלאי כוכבים ואזורים שוממים בהם כנראה מבקרים חוצנים. אתרים אלו מוארים בטכניקת הארה יוצאת דופן היוצרת תמונות מגורענות. בסדרה ניתן לראות את הבלתי נראה, הבלתי נתפס ומה שהמוח לא יכול להכיל....אפשר להאמין בזה או לצחוק על זה. לבחירתכם.

אוצר ישראלי: ניסן פרץ

אוצר פולני: אדם מזור

3 במאי –7  ביוני בית האמנים, שמואל הנגיד 12, ירושלים

למידע נוסף: www.art.org.il/he/index.php

 

תערוכה וכנס סובנירים: זיכרונות היסטוריים ואישיים מודחקים

באמנות ובתרבות הפולנית והישראלית

19 במאי – 15 ביוני, באר שבע

תערוכה של אמנות פולנית וישראלית מודרנית המנסה להעמיד פנים מול פנים את הזיכרון האישי עם תכנים היסטוריים רשמיים. הפרויקט עוסק בסוגיות היסטוריות, אך לא רק לאלו המתייחסות לשואה, אלא גם לאלו העוסקות בהיסטוריה של פולין הקומוניסטית ובשינוי המשטר שלאחר שנת 1989.

19 במאי 09:00 – 18:30 כנס, אולם הסנאט, אוניברסיטת בן-גוריון, ב"ש

19 במאי, 19:00 – 15 ביוני – תערוכה במרכז המבקרים ע"ש ג'ורג' שרוט ובגלריה האוניברסיטאית ע"ש אברהם ברון.

 

רגשות

תערוכת ציורים של מלגורז'טה קרסוצקה-מרגלית

24 במאי – 15 ביוני, גלריה עין הוד

מלגורז'טה קרסוצקה-מרגלית עוסקת בציור על כנים, איור, עיצוב כרזות וגרפיקה. בשעה שהיא מציירת היא משתמשת בטכניקות עירוב נייר ובד. האמנית היציגה יותר מ-20 תערוכות יחיד במהלך חייה.

 

24 במאי, 12:00 – 15 ביוני, גלריה עין הוד

 

שעות פתיחה: א' ג' ד' ה' 10:00 – 16:00

ו' 10:00 – 14:00 ש' 11:00 – 16:00

 

 

 

 

מרץ 68. פרידה ושיבה

תערוכת עבודות פרי תוצר סדנאות תיעוד

29 במאי – 21 ביוני, גלריה הוראס ריכטר

תצוגת עבודות ראשונה פרי תוצר סדנאות בין תחומיות לאמנים פולנים וישראלים. הרעיון העומד מאחורי התצוגה הוא להעלות בפני הציבור את אירועי מרץ 68 ובאותה הזדמנות להכניס נתונים חדשים לדיון.

 

29 במאי, 19:30 – 21 ביוני, גלריה הוראס ריכטר, סימטת מזל אריה 24, יפו העתיקה, טל' 03-6825842

www.march68.info , richtergallery@bezeqint.net

 

 

 

 

 

סרטי וידיאו-דאנס פולנים-ישראלים במסגרת פסטיבל VDANCE

14-1 ביוני, סינמטק ת"א

הקרנת סרטי הוידיאו-דאנס תיתן לציבור הישראלי האפשרות לראות הופעות מחול שהופקו בשיתוף פעולה בין רקדנים, מעצבי תנועה ואמני וידיאו פולנים וישראלים. מטרתו העיקרית של הפרויקט היא ליצור סביבת עבודה תומכת עבור יוצרים פולנים וישראלים שתוצאותיה יבואו לידי ביטוי בחילופי רעיונות ובניסיונות יצירה מגוונים בתחום המחול, הקול והוידיאו.

 

אורסולה שניגובסקה מקינו-לאב, מרכז לאמנות מודרנית בוורשה, תהייה אורחת בפסטיבל.

14-1 ביוני, סינמטק ת"א, שפרינצק 2, טל' 03-6060800 www.vdance.co.il

 

 

 

 


 

 

חנות

פרויקט קבוצת שושו בביאנלה הבינלאומית בבת-ים לאדריכלות הנוף העירוני

17-13 באפריל

חברי קבוצת שושו - איבו ניקיץ, פיוטר קופיק וקרול רדז'ישבסקי -  מפעילים גלריות ארעיות ברחבי העולם. הקבוצה קוראת לגלריות אלה "גלריות מעופפות". חברי הקבוצה נודדים ממקום למקום ופותחים גלריה המתאימה עצמה למקום ולנסיבות.  בביאנלה הבינלאומית בבת-ים תנסה הקבוצה לחדש פרויקט שהתקיים בהצלחה גדולה בעיר ברן, שבשוויץ. "השושואים" ייפתחו חנות ברח' בלפור 63 בבת-ים. כל שעליכם לעשות הוא לבוא ולקנות...השאלה את מה?

17-13 באפריל, בלפור 63, בת-ים, www.biennale-batyam.org

מידע על הקבוצה: www.szuszu.art.pl

 

 

 

  

 

פולין – מפגשים בין עבר-הווה-עתיד
סיור וירטואלי מאת יואל שתרוג
4 באפריל 12:00, בית התפוצות

הצלם הישראלי יואל שתרוג ייקח אתכם למסע חזותי בוורשה, בקרקוב ובסביבותיהן.

הצלם ילווה אתכם לבתי קפה, לכיכרות, לרחובות צדדיים ציוריים, למבנים היסטוריים ולאדריכלות המודרנית.

המצגת תוצג במסגרת התכנית "שישי על הבוקר" שבבית התפוצות.

למידע וכרטיסים: 03-7457800 www.bh.org.il

 
.