<
Menu
<<  יוני 2017  >>
 א'  ב'  ג'  ד'  ה'  ו'  ש' 
    
 facebook facebook

about Polska

Polish Tourism

Poles and the Holocaust

go poland! study polish

a

גרסת הדפסה    מוסיקה
Write e-mail

ארכיון אירועי מוסיקה בשנת 2008

שלישי 01.01.08   -  רביעי 31.12.08  

אוסף כל אירועי המוסיקה בשנת 2008


מחווה לוודנה לנדובסקה במסגרת פסטיבל פליציה בלומנטל למוזיקה במוזיאון תל-אביב לאמנות

5 ,יום רביעי – 12:00, אולם קאופמן: לנדובסקה – החזון הנדיר- סרט דקומנטרי נדיר החושף כיצד אישה אחת החייתה את הצ'מבלו לאחר מאה שנים של שכחה. מחקר ובימוי: ברברה אטי, ז'אנט גולדווטר ודיאן פוניאוס. 1997, צבע וש/ל. 57 דק'. אנגלית.

22.5,  יום שישי – 14:00, אולם רקאנטי: בין המוזיקה למחול – הומאז' לנגנית  הצ'מבלו החלוצה וודנה לנדובסקה, 1879-1959. נולדה בפולין וחיה בפריז, ברלין וקונטיקט, ארה"ב. בתחילת המאה ה-20 החלה לנדובסקה לחקור את יצירותיו של באך, ראמו וקופרן למקלדת. היא הייתה נגנית הפסנתר הראשונה אז, שהחלה להופיע עם יצירות אלה בצ'מבלו שנבנה עבודה. כאשר חבריה למקצוע ביקרו אותה על דרכה אמרה להם: "אתם תנגנו ברך בדרככם ואני אנגן אותו לפי דרכו". בתוכנית:

י.ס באך קונצ'רטו לאבוב-אהבה בלה מאזור רי"ב 1055; קונצ'רטו לצ'מבלו ברה-מינור רי"ב 1052; סוויטה לחליל ומיתרים בסי מינור, רי"ב 1067; כ. באך חמישייה לאבוב כינור ובסו קונטינואו; פרנסואה קופרן- קונצ'רטו להרכב קאמרי. ק. פ טלמן- פנטסיה לכינור.

משתתפים:

מרים זוהר; שחקנית, יוכבד שוורץ; צ'מבלו, קטרינה ארפקן [שוויץ]; אבוב-אבוב אהב, ז'נבייב בלנשאר; חליל ברוק, משה הס [גרמניה] ומארי מרטין-מיירון [צרפת]; כינורות, קטיה פולין;ויולה, אלכסנדרה פולין; צ'לו בארוק ווילה דה גמבה, ריצ'רד מיירון [צרפת];

ויולון.

 

לוודנה לנדובסקה –

ונדה לנדובסקה נולדה בוורשה ב1879 היא החלה לנגן פסנתר בגיל ארבע ולמדה בקונסרבטוריון של ורשה אצל קלצ'ינסקי ומיכלובסקי. היא למדה גם קומפוזיציה אצל היינריך אורבן בברלין. אחרי נישואיה לחוקר הפולקלור הפולני הנרי לב בשנת 1900 בפריז, לימדה פסנתר בסקולה קאנטורום שם (1900 - 1912). בהמשך לימדה צ'מבלו בבית הספר הגבוה למוזיקה בברלין (1912 - 1919). התעניינותה העמוקה במוזיקולוגיה, ובעיקר ביצירותיהם של באך, קופרן וראמו, סיירה במוזיאונים של אירופה בחיפוש אחר כלי מקלדת מקוריים; היא רכשה כלים עתיקים והזמינה כלים חדשים שיוצרו לבקשתה אצל פלייל ושות'. היו אלה צ'מבלי גדולים, בעלי מבנה כבד, שהסתמך במידה רבה על מבנה הפסנתר. כלים אלה יצאו במידה רבה מן האופנה בארבעת העשורים האחרונים והזיקו לא מעט להערכה המודרנית של הקלטות לנדובסקה. יצירות חדשות רבות נכתבו למענה.

בשנת 1925 ייסדה את בית הספר למוזיקה עתיקה בפריז. משנת 1927 היה ביתה בסן-לו למרכז ביצוע וחקר מוזיקה עתיקה. כשגרמניה כבשה את צרפת, לנדובסקה, שהייתה לאזרחית צרפת ממוצא יהודי, נמלטה מפריז. ולבסוף הגיעה לניו יורק ב-7 בדצמבר 1941. ביתה בסן-לו נבזז, הכלים וכתבי היד נגנבו, ולארצות הברית הגיעה למעשה ללא נכסים של ממש. היא התיישבה בלייקוויל, קונטיקט בשנת 1949 והשיבה לה את מעמדה כמבצעת ומורה בארצות הברית, שבה הרבתה לסייר במסעות קונצרטים. כתביה על מוזיקה, "מוזיקה עתיקה" ו"לנדובסקה על מוזיקה" תורגמו ונערכו על ידי דניז רסטו.

 


 

קונצרט הנעילה של שנת פולין בישראל

התזמורת הפילהרמונית הישראלית, בניצוחו של הפולני מיכל דבוז'ינסקי, תבצע את הסימפוניה מס' 3 המצוינת של הנריק מיקולאי גורצקי, "סימפוניית שירי היגון", עם איבונה הוסה בתפקיד הסופראן. כמו כן יבצע הפסנתרן הפולני הצעיר, יאצק קורטוס, את הקונצ'רטו לפסנתר מס' 1 במי מינור. האירוע יציין את נעילתה של שנת פולין בישראל ויפתח את פסטיבל ישראל 2009.

עבודותו של הנריק מיקולאי גורצקי (יליד 1933) ב-40 שנות יצירה, החל מאמצע שנות החמישים, מאגדת יותר מ-70 יצירות מוכרות. ההצלחה חסרת-התקדים של יצירתו "סימפוניית שירי הייגון" אופוס 36 הביאה את המלחין להכרה בינלאומית. 

מיכל דבוז'ינסקי – (יליד 1978) בוגר האקדמיה למוסיקה בוורשה ובית הספר הגבוה למוסיקה "הנס איזלר" בברלין. למרות גילו הצעיר זכה לא מכבר בהכרה בינלאומית והספיק להופיע יחד עם התזמורת הלאומית של אירלנד והתזמורת הסימפונית של וורשה ושל ונציה. כיום דבוז'ינסקי מכהן כמנצח ראשי של תזמורת אקדמיית בטהובן בקרקוב ועוזר מנצח של התזמורת הסימפונית של לונדון.

24 במאי 20:00

אולם הנרי קראון, תיאטרון שרובר

רח' מרכוס 20, ירושלים

www.israelfestival.org.il www.ipo.co.il

מארגנים: מכון אדם מיצקייביץ' ופסטיבל ישראל


 

פרויקט אלקטרו-אקוסטי פולני-ישראלי של קבוצת טורנינג סאונד וקבוצת סלה-מנקה במסגרת מוסיקה עכשווית טי אל וי 2009

את מרכז פליציה בלומנטל יציפו צלילים ייחודיים שיצרו אמנים פולניים מהקולקטיב הפולני "טורנינג סאונדס" בשיתוף עם קבוצת המיצג הישראלית סלה-מנקה. מיצב הסאונד הישראלי-פולני עושה שימוש בחוויות עבר ובגילוי ערכו המוסיקלי של הדיבור האנושי והפיכתו למוסיקה. הפרויקט מבוסס על הקלטות של תושבי ת"א המייצגים קבוצות חברתיות שונות. עבור האמנים, חשיבותו של הפרויקט הוא יצירת סאונד ייחודי המדגיש את ההבדלים בהגייה. ההקלטות יושמעו על ידי קבוצת דוברים קולנית המקיפה את הכיכר ויוצרת רשת סאונד מלאה באפקטים מתוכננים כמו גם בכאלה שאינם צפויים.

מרכז המוסיקה פליציה בלומנטל, כיכר ביאליק
ביאליק 26, ת"א
03-6201185
www.fbmc.co.il

 


 

לאלתר שופן

מופע ג'ז של שלישיית מוז'דז'ר-דניאלסון-פרסקו במשכן לאמנויות הבמה

30 בינואר 22:00

לשק מוז'דז'ר הוא אחד מענקי הג'ז בפולין, פסנתרן בעל שם עולמי, יוצר מקורי וחדשני. יחד עם נגן הבס והצ'לו השוודי, לארס דניאלסון ונגן כלי ההקשה, זהר פרסקו, יצרו הנגנים את הטריו. האמנים הקליטו 3 אלבומים משותפים: "הזמן", "בינינו לבין האור", "לייב". מעט לפני פתיחת שנת שופן העולמית, הטריו ינגן פרשנות ג'זיסטית ליצירותיו של שופן.

25% הנחה לחברי המכון הפולני  על כל רמות המחיר בקוד 96 בקופה

המשכן לאמנויות הבמה [באופרה הישראלית], שד' שאול המלך 19 ת"א
03-6927777
כרטיסים:
kupa@tapac.org.il


 

אסי מינה ומרצין צ'ובלה בפסטיבל סי סיידס למוסיקה אלקטרונית בת"א

מועדון הכליף, יפו העתיקה

14-11 פברואר

פסטיבל סי סיידס הנערך השנה בת"א יציע אפשרות יוצאת מן הכלל לשמוע את מיטב אמני המוסיקה האלקטרונית הפולניים ולצפות בפרפורמרים הבולטים בסצנה הפולנית. מרצין צ'ובלה, מוזיקאי ייחודי ומקורי בעל השכלה קלאסית מנגן מינימל-טכנו קלאסי. לפרטים על האמן: www.marcinczubala.com . אסיה ברוניסלבסקה (אסי מינה) ידועה בשל פרויקטים מוזיקליים לילדים ובשל סגנון ההופעה שלה. שם הפרויקט האחרון שלה "המתאונן והמתאוננים" תחת לייבל מיק-מיוזיק.

פרטים נוספים ב- www.asimina.mikmusik.org, www.marcinczubala.com

14-11 פברואר
מועדון הכליף
הצורפים 33, יפו העתיקה
www.csides.net


 

ההרכב הפולני מיטש ומיטש בשיתוף איגור קרוטוגולוב
במהלך נובמבר

שיתוף הפעולה בין ההרכב השוליים מיטש ומיטש והמלחין והנגן הישראלי איגור קרוטוגולוב מוצלח במיוחד. בסגנון המיוחד למיטש ומיטש, יציגו האמנים את עבודותיו של הדמות הפיקטיבית 'זליג רביצ'ניאק', אחד מן המלחינים היהודים הגדולים שטרם נברא. ההופעה תתמקד במוזיקה ובסיפור חייו של אמן דגול ודמיוני זה. את האלבום ניתן יהיה להשיג בסתיו 2008.
מיטש ומיטש קמו בשנת 2002 כהרכב של שני נגנים יוצאי להקת הפוסט-פאנק הוורשאית 'סטז'י סינגרס'. ההרכב סוחף רבים בהופעות באין ספור ערים ברחבי פולין ואירופה.

נובמבר

למידע נוסף: www.mitch-and-mitch.com
לצפייה בהרכב: http://www.myspace.com/mitchandmitch


הרכב מיסלוביץ ו-Cool Kids of Death במועדונים
במהלך דצמבר

שתי להקות רוק מהמצליחות בסצנת המוזיקה העכשווית בפולין יתארחו בישראל. הרכב מיסלוביץ הנחשב לאחד מן הנציגים המוכרים ביותר של הסצנה האלטרנטיבית בפולין, הרכב המכונה גם "אואזיס הפולנית". הרכב Cool Kids of Death מוכר בעיקר בשל טקסטים החריפים שלו וקולו הייחודי והחודר של הסולן. לאחר שהוציאו אלבום ביכורים ב-2002, הפכו במהרה חברי ההרכב לאייקונים המזוהים עם מרד ולתקווה החדשה של הרוק הפולני.

דצמבר

למידע נוסף: www.mislovitz.pl www.ckod.com.pl

 

 


לצפייה בהרכב:אנסמבל אנטיק עם האבובן מארק ניביידז'ל
קונצרט חג המולד

27-26 בדצמבר

אנסמבל אנטיק יחד עם האבובן הפולני מארק ניוידז'יאל ואורחים נוספים מהארץ ומחו"ל בתכנית מיוחדת לחג המולד 2008 המוקדשת למוזיקה של באך. בתכנית: הקנטטות לחג המולד מס' 36 'התנשאו בגיל אל על' ומס' 151 'נחמה מתוקה, ישוע שלי בא' וכן המוטט 'הללו את ה' כל גויים'. היצירות תבוצענה בהרכב מורחב ובו 4 זמרים ו-10 נגנים על כלים אותנטיים.
אנסמבל אנטיק, הרכב בארוק ישראלי מוביל, מבצע מאז היווסדו ב-2006 יצירות רבות מתקופת הבארוק עם דגש מיוחד על בארוק צרפתי. האנסמבל מגיש רגעי שיא במוזיקה העתיקה, עם פרשנות שהיא בה בעת מעודנת וחדשנית.


26 בדצמבר 20:30 – כנסיית סנט ג'ון, סנט לוקאס 4, חיפה, טל' 04-8363804 (במסגרת 'החג של החגים')
27 בדצמבר 12:00– כנסיית קריית יערים, אבו-גוש, טל' 054-6407144 (במסגרת 'חורף מוזיקלי')

למידע נוסף: www.antiquemusic.org


המקהלה הקאמרית קנטוריי סנקט ברברה מקראקוב
עם תזמורת הבארוק ירושלים

27 בדצמבר – 3 בינואר

הזדמנות מיוחדת לראות ולהאזין למקהלה הקאמרית קנטוריי סנקט ברברה ולתזמורת הבארוק ירושלים המנגנת על כלים עתיקים. שתי הקבוצות כבר שתפו פעולה בעבר, אך תהיה זו הפעם הראשונה בה יציגו רפרטואר פולני. המוזיקאים יבצעו את המיסה בסול מינור של יוהן סבסטיאן באך ואת היצירה קומפלטוריום (תפילת הלילה) של גז'גוז' גורצ'יצקי – אחד המלחינים הבולטים של הבארוק הפולני המכונה גם הנדל הפולני. המקהלה תבצע גם מופע א-קפלה שיכלול מבחר רחב של מוסיקת מקהלה פולנית ומזמורי חג-מולד פולנים.

 


27 בדצמבר 20:30 – אולם ימק"א, דוד המלך 26 י-ם, טל' 02-5692692
28 בדצמבר 20:30 – מדרשת שדה בוקר (במסגרת 'צלילים במדבר') טל' 08-6564161
29 בדצמבר 20:30 – מוזיאון ת"א, שאול המלך 27, טל' 03-6077020
30 בדצמבר 20:30 - כנסיית סנט ג'ון, סנט לוקאס 4, חיפה, טל' 04-8363804(מזמורי חג המולד)
1 בינואר 20:30 – אולם ימק"א, דוד המלך 26 י-ם, טל' 02-5692692 (מזמורי חג המולד)
3 בינואר 16:30 – הכנסיה הסלזיאנית בנצרת (במסגרת 'מוסיקה סקרה')

למידע נוסף: www.kantorei.cracow.pl www.jerusalem-baroque.org.il

 


 

די. ג'ייז. Catz n dogs בהופעה במועדונים
7-6 בנובמבר

לדי. ג'ייז. 'Catz n dogz' לשעבר ' 3 Channels' שותפים שניים: Deeop (גז'גוז' דמיינצ'וק) ו-Ketiov (וויצ'ך טרנצ'וק). הם משתפים פעולה בהצלחה מאז 2003. הסינגל הראשון שלהם 'שטחי' נחטף תוך שבועות ובפולין הם נחשבים בין טובי הדי. ג'ייז.

6 בנובמבר מועדון בס, ההסתדרות 1 ירושלים
7 בנובמבר מועדון ברזילי, הרכב 3 ת"א


למידע נוסף: www.barzilayclub.com www.bassjerusalem.com
לשמיעת ההרכב: http://www.myspace.com/3channels


 

הרכב זביגנייב נמיסלובסקי בפסטיבל ג'ז בים האדום באילת
26-25 באוגוסט

זביגנייב נמיסלובסקי נמנה עם נגני הסקסופון הפולנים הטובים ביותר. הוא שיתף פעולה עם אישים כדוגמת: טוני וויליאמס, דבורה בראון, וויליאם ביג ביל רמזי, אורסולה דודז'ק, מיכל אורבניאק ולשק מוז'דז'ר. הוא הקליט יותר מ-30 אלבומים. אלבומו המכיל הקלטות משותפות עם הרכב מסורתיים מן ההרים בפולין ועיבודי ג'ז למוצארט זכו להכרה גדולה.

במופע באילת יתלוו אל נמיסלובסקי: סלבומיר יסקולקה – פסנתר | גז'גוז' גז'יב – תופים | יז'י מלק – חצוצרה | מיכל ברנסקי – קונטרבס.

26-25 באוגוסט, נמל אילת

מידע נוסף וכרטיסים:

www.redseajazzeilat.com www.namyslowski.com

 

לצפייה בהרכב:

 


 

הרכב הפולקלור Psio Crew בפסטיבל חוצות היוצר בירושלים
14-11 באוגוסט

 

במסגרת קידום פולין בפסטיבל חוצות היוצר בירושלים, יופיע הרכב הפולקלור האלקטרוני מן ההרים הבסקידים שמנסה לשלב מוזיקה עממית מן ההרים הבסקידים יחד עם מוזיקה אלקטרונית חדישה ובמיוחד דראם אנד בייס, היפ הופ ורגאיי. בשנים האחרונות הופיע האנסמבל בהצלחה רבה בכמה עשרות פסטיבלים ובמקומות כמו מועדון הג'ז המפורסם בווינה.

למידע נוסף אודות ההרכב: www.psiocrew.pl

14-11 באוגוסט

19:00, בריכת השולטן י-ם

לצפייה בהרכב:

 

 


 

מופע א-קפלה של מקהלת רדיו פולין מקרקוב
וארבעה קונצרטים עם התזמורת הסימפונית הישראלית ראשון לציון
14-10 ביולי

מקהלת רדיו פולין מקרקוב החלה את דרכה בשנת 1948. רפרטואר ההרכב כולל ביצועי א-קפלה וביצועים קוליים תזמורתיים למגוון רחב של שירים מתקופות שונות, במיוחד של מלחינים פולנים. המקהלה מתבקשת לבצע לעיתים קרובות בכורות של מלחינים פולנים בני זמננו ומופיעה בהרבה פסטיבלים בפולין ומחוצה לה. בין שנת

2000-2001 נטלה חלק בסיבוב הופעות יחד עם התזמורת הקאמרית הקיבוצית.

המקהלת תקיים ארבעה קונצרטים משותפים עם התזמורת הסימפונית הישראלית ראשון לציון. תחת ניצוחו של דן אטינגר, יבצעו המוסיקאים במשותף את "גלוריה" של פולנק ואת הסימפוניה התשיעית של בטהובן. תפקידי הטנור יושרו על- ידי יוסף ארידן. כמוכן יתקיים קונצרט א-קפלה בניצוח ולודז'ימירז' שידליק. התכנית תכלול בעיקר מוסיקה פולנית מהמאה ה-20 בהשראת פולקלור ויצירות של מלחינים מודרניים מעולם המוסיקה הפולחנית. שתי יצירות דתיות יתווספו לתכנית: "או פדרה נוסטרה" מאת ורדי ו"צוויי מוטטן" מאת בראהמס.

10 ביולי 20:00 – היכל התרבות ראשון לציון, ז'בוטינסקי 16, טל' 03-9484848

11 ביולי 13:00 – היכל התרבות ראשון לציון, ז'בוטינסקי 16

12 ביולי 21:00 (א-קפלה) – היכל התרבות ראשון לציון, ז'בוטינסקי 16
13 ביולי 20:00 – המשכן לאמנויות הבמה, שאול המלך 19 ת"א 03-6927777

14 ביולי 20:30 – היכל התרבות ראשון לציון, ז'בוטינסקי 16

 


 

הרכב רובוטוביבוק בפסטיבל לילה לבן
3 ביולי

מרצ'ין צ'יופידרו – וויברפון |ארתור מייבסקי – טרומבון וקלידים | מיכל קרבובסקי – בס | קובה סוחר – כלי הקשה ומינימוג

רובוטוביבוק משלבים אלמנטים של מוסיקה אלקטרונית מודרנית עם אנרגיית ג'אז. המוסיקה שלהם משקפת דוגמה מושלמת לשילוב בין תופים, חצוצרה ובאס עם הצלילים הנוסטלגיים של הוויברפון ומוסיקה אלקטרונית אנלוגית משנות ה-70. הלהקה הופיעה במספר פסטיבלים יוקרתיים באירופה וקיימה סיבוב הופעות בארה"ב. זו תהיה הופעתה הראשונה של הלהקה מול קהל ישראלי. השתתפות רובוטוביבוק בפסטיבל לילה לבן תאפשר לציבור הישראלי טעימה מהמסורת העשירה של מוסיקת הג'אז הפולנית.

 

3 ביולי 22:00, מרכז עינב, אבן גבירול 71 ת"א

לצפייה בהרכב:

 


 

 

מופע של דנותה סטאנקייביץ' באשקלון במסגרת הכנס השישי של יהודים יוצאי פולין מ-1968

 

 

זו כבר מסורת שהמכון הפולני מזמין אמנים מפולין להופיע בכנס. בשנים עברו הוזמנו האמנים הבאים: וויצ'ך מונרסקי, סלאבה פשיבילסקה ומגדה אומר. בשנה הנוכחית, שנת הארבעים לאירועי מרץ 1968, תופיע הזמרת המפורסמת דנותה סטאנקייביץ' יחד עם הרכבה.

30 במאי, אשקלון – המופע פתוח אך ורק למשתתפי הכנס

  

 

פולין – אורחת הכבוד בפסטיבל ישראל

מקהלת הפילהרמוניה הלאומית – א קפלה בשיתוף התזמורת הסימפונית ירושלים

15-14 ביוני

 

במהלך ההופעות של מקהלת הפילהרמוניה הלאומית בניצוחו של הנריק ווינרובסקי ינוגנו יצירותיהם של המלחינים הפולנים הבאים: סטניסלב מוניושקו, הנריק מיקולאי גורצקי, מריאן סאבה, יוזף שבידרו ומיקולאי ז'ילנסקי. כמו כן ינוגנו שירים של אמנים לא פולניים וביניהן: פליקס מנדלסון ברתולודי, ג'יוזפה ורדי, אנטון ברוקנר ויואכים רוסיני. בנוסף תופיע מקהלת הפילהרמוניה הלאומית יחד עם התזמורת הסימפונית ירושלים בניצוחו של אורי סגל. המוזיקאים הישראלים והפולנים יבצעו את הקנטטה שיר קינה – יצירתו הראשונה של גוסטאב מאהלר מ-1889 ואת הסימפוניה מס. 3, שיר לילה, של המלחין קרול שימנובסקי מ-1916 – יצירה השואבת השראתה מהמזרח המיסטי ומבוצעת לעיתים רחוקות בישראל.

 

 

14 ביוני 11:00 מקהלת א קפלה, YMCA, המלך דוד 26, ירושלים

15 ביוני מקהלת א קפלה בשיתוף התזמורת הסימפונית ירושלים, אודיטוריום הנרי קראון, מרכוס 20, ירושלים

כרטיסים ומידע נוסף: www.israel-festival.org.il

 

שלישיית הג'אז מארצ'ין ואשילבסקי

18-16 ביוני

 

שלישיית ג'אז צעירה ודינאמית המצליחה בצורה יוצאת דופן בשנים האחרונות (מארצ'ין ואשילבסקי – פסנתר, סלבומיר קורקייביץ' – קונטרה בס, מיכאל מישקייביץ' – תופים וכלי הקשה). השלישייה הוציאה 3 אלבומים יחד עם החצוצרן המפורסם תומאש סטנקו, והופעותיה הקרובות בפסטיבל ישראל יוקדשו לאלבומם החדש ינואר, בהוצאת ECM בעלת השם.

 

 

18-16 ביוני, תיאטרון ירושלים, מרכוס 20

 

כרטיסים ומידע נוסף: www.isreal-festival.org.il

 

 

 

 

 

 

 

די. ג'יי. מטבח

פרויקט מוזיקלי אינטראקטיבי לילדים בביצוע קבוצת א לה תאטר

במסגרת אירועי פסטיבל ישראל לילדים בחולון

10-4 ביוני

 

 

די. ג'יי מטבח הוא מופע אינטראקטיבי בן 40 דקות המשלב תיאטרון ומוסיקה ומיועד לילדים בגילאים 6 עד 11. המופע מבוסס על העובדה שכל אדם יכול להפיק צלילים שונים ע"י הקשה על עצמים שונים ובכך ליצור לעצמו חיבור מוזיקלי אישי. במופע חוצות זה של קבוצת א לה תאטר מפוזנן, מופיעים שני שחקנים המפעילים שתי עגלות ענק המצוידות בעזרים הנדרשים במטבח המודרני ובמטבח היותר מסורתי. האמנים מתקשרים עם הקהל לא בעזרת המילים אלא רק בעזרת הצלילים.

10-4 ביוני, מדיטק חולון, גולדה מאיר 6

כרטיסים ומידע נוסף: www.isreal-festival.org.il www.mediatheque.org.il

 

 

 


 

להקת CH&K&K במרתון התיבה

14 במאי

 

להקת CH&K&K שהוקמה בשנת 1998 כוללת את: מארק חולונייבסקי – כלים אלקטרוניים, ולודז'ימירז' קיניורסקי – סקסופון, חלילית, כלי הקשה וקשישטוף קניטל – כלים אלקטרוניים. המוזיקה אותה יוצרת הלהקה מהווה מודל מוצלח לגל האינטואיטיבי באימפרוביזציה. הלהקה תציג את הגרסא האחרונה שלה לפרויקט מרים, המוקדש למרים פרונג, שניהלה את  העמותה פרו-הלבטיה שבקרקוב בשנות ה-90.

14 במאי, התיבה, חצרות יפו (שד' ירושלים פינת סלמה)

כרטיסים: 03-6822403 teiva@013.net, www.hateiva.com

 

 

  

מרק ז'פקה בשיתוף תזמורת הבארוק הישראלית "בארוקדה"
באופרה בופה של ג'. ב. פרגולזי
La Serva Padrona

מרק ז'פקה, בריטון, שר שירים, אופרות ואורטוריות במגוון רחב של יצירות היסטוריות ועכשוויות.
בארוקדה - תזמורת הבארוק הישראלית מורכבת ממוזיקאים צעירים המיומנים בנגינה על כלים היסטוריים. התזמורת משתפת פעולה עם מיטב האמנים.

9 במרץ, האוניברסיטה המורמונית, הר הצופים, ירושלים, טל' 02-6265666
12 במרץ, אודיטוריום וייל, הנוטע 6, כפר שמריהו, טל' 09-9569430
15 במרץ, מרכז עינב, אבן גבירול 71, ת''א, טל' 03-5217766
----
11 במרץ, סדנאות ווקליות לסטודנטים, קונסרבטוריון ירושלים

 

מאורגן ע"י מכון אדם מיצקייביץ' במסגרת ההכנות לשנת פולין-ישראל 2008/09


 

הופעה של "Warsaw village Band" עם להקת "Balkan beat Box"
16 פבר', האנגר 11, נמל ת"א

רפרטואר הלהקה מורכב מעיבודים אוונגרדיים למנגינות ריקודי-עם, ריקודים סלוניים, בלדות ושירי איכרים. המופע מאד יצירתי, קליל ומלא הפתעות. עצם הזמנתה של הלהקה להופיע ביחד עם הלהקה הישראלית המעולה "Balkan Beat box " מבטיחה הופעה מהנה ביותר.

מידע מפורט יופיע בקרוב באתר www.avisarsavir.com

למידע על הלהקות: www.kzww.pl www.balkanbeatbox.com

 

 


 

 

בכורת האופרה מאדאם בטרפליי בבימויו של מריוש טרלינסקי

בנוכחותו של ראש ממשלת פולין מר דונלד טוסק

9 באפריל 20:00, האופרה הישראלית

 

הפקה של האופרה הישראלית

 

 

הבכורה של האופרה מאדאם בטרפליי התקיימה באופרה הלאומית של וורשה ב-29 במאי 1999. אופרה זו סימנה את תחילת הצלחותיהם של הבימאי המוערך מריוש טרלינסקי ומעצב הבמה בוריס פ. קודליצ'קו. כך אמר הטנור המפורסם פלסידו דומינגו לאחר הבכורה: אף פעם לא ראיתי הפקה כה מעולה של מאדאם בטרפליי. אבל זה לא רק זה. זו אחת מהפקות האופרה ביפות ביותר שראיתי בימיי חיי. שנתיים מאוחר יותר, הועלתה ההפקה בשיתוף פעולה אמריקאי-פולני בהצלחה עצומה באופרת וושינגטון. שיתוף הפעולה הפולני-ישראלי שמהווה את פתיחת שנת פולין בישראל שחרטה על דגלה שיתוף פעולה אמנותי פולני-ישראלי, משלב סולנים ישראלים, רקדני בלט ואת תזמורת ראשון לציון בניצוחו של דניאל ענבל.

 

5 באפריל 11:00 – מפגש עם האמנים

 

הופעות: 9,10,12,13,15,16,21,22 באפריל 20:00

11,18 באפריל 13:00

 

האופרה הישראלית, ש"ד שאול המלך 19, ת"א

כרטיסים: kupa@tapac.org.il טל' 03-6927777

קוד הנחה לחברי המכון: 444


 

 

פסטיבל האביב הבינ"ל ה-9 בראשון לציון

12-3 באפריל

שופניאנה - הצדעה לשופן

מופע משותף של קאמרטה סילסיה וההרכב הפולני מריה פומיאנובסקה

10 באפריל

 

ערב מיוחד המוקדש כולו ליצירותיו של פרדריק שופן. שני קונצרטים - שני פנים למלחין. המקהלה העירונית של קטוביצה – קאמרטה סילסיה יגישו עיבודי מקהלה ליצירותיו ואילו ההרכב הפולני מריה פומיאנובסקה יגישו את הפרויקט המקורי שלהם מעיין הנביעה של שופן, פרויקט שחושף בפני הקהל את הלחנים העממיים של המזורקות.

 

9 באפריל 10:00 - הרכב מריה פומיאנובסקה בלבד

10 באפריל 20:30 – המופע המשותף

 

 

 

היכל התרבות ראשון לציון, טל' 03-9488688

כרטיסים: www.springfestival.co.il

מידע על ההרכב: www.camerata.silesia.pl

קוד הנחה לחברי המכון: 100

 

 

קואדרופוניק

12-11 באפריל

 

ההרכב הקואדרופוני נוצר מחיבור בין שני צמדים: צמד כלי ההקשה הוב-ביט וצמד הפנסתרנים לוטוסלאבסקי. בעזרת טכניקות אלתור מנסה ההרכב להביא את היצירתיות שבחיבור שבין כלי הקשה ופסנתר למקסימום. במופע יתארח גם נגן כלי ההקשה הישראלי המוכשר, חן צימבליסטה.

 

 

 

קואדרופוניק וחן צימבליסטה:

11 באפריל 13:30, היכל התרבות ראשון לציון, טל' 03-9488688 www.springfestival.co.il

12 באפריל 21:00, היכל התרבות מודיעין, טל' 08-9737333

קוד הנחה לחברי המכון: 100

צמד הפסנתרנים לוטוסלאבסקי:

12 באפריל 11:00, מרכז המוזיקה עין כרם, רחבת המעיין, טל' 02-6414250

מידע על ההרכבים: www.hob-beats.com www.lutoslawski-duo.com

 

 
.